Bölümler

ACİL
    Göz acil polikliniğimiz B Blok girişinde bulunmakta ve. 24 saat hizmet vermektedir. 2 yataklı müşahade ve resusitasyon birimi ile bir muayene biriminden oluşmaktadır..Acil polikliniğimizde 1 EKG cihazı, 2 Defibrilatör, 1 Aspiratör ,3 nebülizatör ve 1 göz üniti bulunmaktadır. Acil birimimizde göz pansumanları, göz yıkaması, göz acil müdaheleleri yapılmaktadır.
 

AMELİYATHANE
    B blok -1. katta bulunmaktadır.5 salondan ve bir derlenme odasından oluşmaktadır. Önsegment, retina, oküloplasti, refraksiyon ve şaşılık ameliyatları son teknoloji kullanılarak, konusunda yetkin hekimlerce yapılmaktadır. 1 anestezi doktoru, 7 anestezi teknikeri, 16 hemşire, 2 sekreterden oluşan kadrosuyla hizmet vermektedir. Ameliyathaneye 24 saat hasta kabul edilmektedir. Anestezi doktoru 17.00–08.00 saatleri arasında bulunmadığı için çocuk hastalar 17.00 den sonra ameliyata alınmamaktadır.
 

ÇOCUK KLİNİĞİ
    15 yataklı kliniğimiz A Blok 2. katta bulunmaktadır. Kliniğimiz 4 göz kliniğinden çocuk hastaları kabul etmekte, her servisin Op. Dr. ve As. Dr.ları kendi kliniğinin çocuk hastalarının takiplerini sürdürmektedirler. Servisimizde 2 hemşire, 2 personel ile hizmet sunulmaktadır. Ziyaretçi saati 08.00–20.00 saatleri arasındadır. Her çocuk hasta için mutlaka refakatçı kalması gerekmektedir.
 

ECZANE
    10 depo odası bulunan eczane birimimiz D Blok 2. kattadır. Birimimiz Eczacı Zübeyde KILIÇ yönetiminde 2 sekreter ile hastanemiz bünyesinde hizmet vermektedir. Birimimizde 10 ilaç ve malzeme deposu bulunmaktadır. Tüm ilaç ve malzemeler uluslar arası standartlara uygun FİFO ( fisrt in first out) yöntemiyle depolanmaktadır.
 

GENEL POLİKLİNİK
    B Blok giriş katında bulunmaktadır. 12 göz muayene cihazı, 1 fakometri ( gözlük cam değerlerini ölçen cihaz) ve 1 otorefraktometre ( göz numarasının yaklaşık değerini veren cihaz) ile randevulu hastalara hizmet veren birimdir.
   3 hemşire, 3 sekreter ve göz asistan ve uzman doktorlarından oluşan kadrosuyla göz hastalıkları tanılamalarında Göz1, Göz 2, Göz 3 ve Göz 4 olmak üzere toplam 4 göz kliniğe bağlı olarak hizmet sunmaktadır. 08.00–17.00 saatleri arasında çalışan polikliniklerimiz sadece randevulu hastalarımıza hizmet vermektedir.
 

RADYOLOJİ
    Hastanemiz radyoloji bölümü B Blok giriş katındadır.
Ünitemizde 2 adet tek tüp tek masa axiel röntgen cihazı, bir adet ultrasonografi cihazı bulunmaktadır. Cihazlarımızın tamamı Türkiye Atom Enerjisi Kurumu’ndan lisanslıdır.

  Ünitemiz röntgen çekimleri için hafta içi 8.00–18.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Çekilen filmler hemen hastaya teslim edilir. Filmlerin raporları sabahtan çekilen filmler için aynı gün içinde, öğleden sonra çekilen filmler için ertesi gün düzenlenip verilir.
  USG çekimleri için hafta içi 9.00–13.00 saatleri arasında, randevuyla hizmet verilmektedir. Ünitemizde meme USG, üst batın ve tüm batın USG, pelvik USG, obstetrik USG, tiroid USG, üriner sistem USG çekilebilmektedir.

  Ünitemizde bir radyoloji uzmanı, üç radyoloji teknikeri ve dört  radyoloji teknisyen bulunmaktadır.

    

Bu site, görme engellilerin kullanımına uygun tasarlanmıştır

    ©2010 T.C Sağlık Bakanlığı Prof.Dr.N.Reşat Belger Beyoğlu Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi